Zwiewne motanki. Rodzinny spacer inspirowany rzeźbą Ursuli von Rydingsvard dla dzieci 8+

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

6

Ogrodowymi ścieżkami udamy się na spotkanie z rzeźbą Elegantka II Ursuli von Rydingsvard, aby wzorem naszych przodkiń umotać i skręcić lalkę. W odróżnieniu od tradycyjnych motanek, nasze lalki-elegantki stworzymy z jesiennych liści i kwiatów. W otoczeniu łazienkowskich ogrodów, w bliskości z niezwykłą rzeźbą, bez użycia jakichkolwiek narzędzi, przedstawimy własne wizje „elegantek”. Efekty motania staną się naszą współczesną refleksją nad starosłowiańskimi szmacianymi motankami lub zupełnie nowym dziełem o podobnym zastosowaniu. Każdy uczestnik otrzyma liście, kwiaty, witki, gałązki, wisiorki, powrósła i trawy, jakie zebrano w naszych ogrodach, a także inne materiały przydatne do motania.

Prowadzenie:
Lidia Iwanowska-Szymańska – pisarka, opowiadaczka, tłumaczka, aktorka i instruktorka teatralna. Pisze książki i wiersze dla dzieci i dla dorosłych, prowadzi warsztaty kreatywne dla rodzin. Interesuje się białym śpiewem.

Spacer odbywa się w ramach cyklu „Sensoryczne spacery” towarzyszącego wystawie „Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”.

Bilet: 6 zł / każda osoba – dostępne na portalu e-wejściówki
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/muzeum-lazienki-krolewskie-w-warszawie,343/zwiewne-motanki-rodzinny-spacer-inspirowany-rzezba-ursuli-von-rydingsvard-dla-dzieci-8,15016?eventId=201431

Więcej informacji:
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/rodziny-i-dzieci/dzialania-stacjonarne/dzialania-stacjonarne-zwiewne-motanki

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.lazienki-krolewskie.pl