Zupa Nic – wystawa Dominiki Olszowy

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Indywidualna wystawa Dominiki Olszowy
26.03-19.06.2021

Udostępnienie wystawy: 26.03.2021, piątek
godz. 18.00

Studio BWA Wrocław ul. Ruska 46a/III piętro

Zapraszamy do galerii Studio BWA Wrocław na wystawę indywidualną Dominiki Olszowy, poświęconą procesowi twórczemu i relacji artysty ze stwarzanym przez niego dziełem sztuki.

“Kociołek sensu, mieszam w nim nerwowo, moją przedłużoną rączką. Przedłużenie mnie zostawia przyprawy w garze, odczepiają się od wydłużonych palców i zostawiają odpowiednią ilość tego czym chcę nakarmić. Wszystko idzie na oko. Trwa czas. Czasem trzeba zamieszać, by nie przywarło do dna. Okruchy wmurowane w blat stołu drą ścierkę.
To moje notatki z gara.

Wystawa Dominiki Olszowy wychodzi od potrzeby pogłębienia procesu twórczego i wymaga poświęcenia mu stosownego czasu. Tytułowa „zupa nic” jest parafrazą dzieła sztuki jako rezultatu szeregu czynności manualnych i intelektualnych, wykonanych zależnie od nastroju czy zgodnie z własnym charakterem. Wystawa pozostaje w charakterystycznej dla prac Olszowy atmosferze duchowości. Projektując w BWA Studio przestrzeń z pogranicza snu i jawy – artystka przenosi metafizykę na działalność twórczą i celebruje moment tworzenia sztuki. Autorka poddaje się instynktownemu procesowi artystycznemu, wchodząc z dialog ze specyficzną betonową przestrzenią galerii. W kontekście charakteru BWA Studio, będącego miejscem twórczych rezydencji, pracy i spotkań osób kreatywnych, pomysł Olszowy na wystawę nabiera dodatkowego znaczenia”. kuratorka Marta Gendera

Wystawa ma charakter procesualny. Prace, które zostaną zaprezentowane: obiekty, wideo, instalacje site-specific – będą powstawały i ewoluowały także w samej warsztatowej przestrzeni galerii. Podczas tego procesu poszukiwań przez artystkę – dodawania stopniowo poszczególnych składników – ma powstać tytułowa Zupa Nic, pełna uczuć i duchowej aury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com