Zagłębiowskie Forum - Kolonie robotnicze w Zagłębiu i na Górnym Śląsku

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zagłębiowska Mediateka w ramach Zagłębiowskiego Forum zaprasza serdecznie na spotkanie pt. „Kolonie robotnicze w Zagłębiu i na Górnym Śląsku”, które odbędzie się we wtorek 30 listopada 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Prelegentem będzie Kamil Iwanicki z projektu „Familoki", który opowie o domach robotniczych powstałych w naszym regionie w epoce industrialnej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy istnieją różnice między osiedlami robotniczymi na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim? Dla kogo powstały osady? Czy familoki to tylko nasz lokalny fenomen? Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz zdjęć. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Wejściówki do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie po 2 wejściówki na imprezę. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:
• dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
• używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
• okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
• zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl