XI Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na XI edycję Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach. Na festiwalowej scenie wystąpi kilkuset artystów, znakomici soliści, uznani dyrygenci i orkiestry. To jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń artystycznych w regionie.

Co wieczór, przez dziewięć kolejnych dni, na scenie w namiocie festiwalowym, w cieniu dwustuletniego parku, wystąpią wybitni muzycy w znakomitym repertuarze. Ideą programu Festiwalu jest różnorodność, zarówno jeśli chodzi o składy wykonawcze, jak i samą muzykę, sięgającą od baroku, przez klasycyzm, romantyzm, poszukiwania XX wieku, aż po czasy współczesne. Bo muzyka jest jedna i – jak mówił Jerzy Waldorff – ma nas cieszyć każdym dźwiękiem i frazą.


Podczas dziewięciu muzycznych wieczorów w dawnej siedzibie rodu Krasińskich zabrzmi muzyka Zygmunta Noskowskiego, Maxa Brucha, Roberta Schumanna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Adama Jastrzębskiego, Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego, Piotra Czajkowskiego, a także Grażyny Bacewicz i Krzysztofa Komedy.
Planowaniu Festiwalu towarzyszyła troska, by jak najlepiej wpisać muzykę w kontekst chwili – dwusetna rocznica urodzin Stanisława Moniuszki w sposób naturalny skłoniła do oddania mu hołdu. W ramach tychże obchodów na radziejowickiej scenie zaprezentujemy znakomity spektakl „Dziady-Widma” w reżyserii Ryszarda Peryta, w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej, wystąpią także: Włodek Pawlik Trio z utworami z najnowszej płyty „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz” oraz Grażyna Auguścik razem z Marią Pomianowską i Trio Nikoli Kołodziejczyka.
Wśród wielu gwiazd, które zaszczycą swą obecnością radziejowicki festiwal będą m.in.: Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak, Paulina Sokołowska, Konstanty Andrzej Kulka, Jakub Jakowicz, Marcin Zdunik.
Gospodarzem wieczorów będzie, jak co roku, Jerzy Kisielewski. Wszystkie koncerty odbędą się w Namiocie Festiwalowym a wstęp na nie jest bezpłatny.


Do zobaczenia w Radziejowicach!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie palacradziejowice.pl