Wystawa szkła autorstwa Kaliny Bańki

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Od 7 czerwca do 19 lipca w Galerii Sztuki PKZ odbędzie się wystawa szkła autorstwa Kaliny Bańki pt.: Na starych śmieciach. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 7 czerwca o godzinie 18:00 w pałacowej galerii, wtedy również będzie okazja do spotkania się z wielokrotnie nagradzaną autorką szklanych obiektów.

Kalina Bańka - urodzona w 1989 roku w Dąbrowie Górniczej, absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2013 jest asystentką w Pracowni Szkła w architekturze oraz Pracowni Witrażu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prowadzonej przez prof. nadzw. Ryszarda Więckowskiego. Zrealizowała sześć wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach szkła i malarstwa w kraju i za granicą. Jest laureatką kilkunastu konkursów zarówno krajowych,jak i międzynarodowych z zakresu szkła, designu, grafiki i malarstwa. W 2013 otrzymała nagrodę Prezydenta miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Stypendium Ministra Kultury i i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Jej działania projektowo-artystyczne balansują na pograniczu projektowania szkła, grafiki, malarstwa. W swoich projektach stara się wychodzić poza ramy dotychczasowego postrzegania szkła, często ukazując tradycyjne techniki w zupełnie nowym współczesnym kontekście.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.palac.art.pl