WYSTAWA PRAC LAUREATÓW MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSÓW GRAFICZNYCH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ GALERIĘ I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W LATACH 2008-2018

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, które od ponad czterdziestu lat organizuje nasza Galeria na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych edukacyjnych i artystycznych wydarzeń kulturalnych.
Celem tej unikatowej w skali światowej inicjatywy jest upowszechnienia grafiki jako samodzielnej dziedziny sztuki, która może być wykorzystana w procesie kształcenia artystycznego, popularyzacji różnych technik druku płaskiego, wklęsłego i wypukłego, które podobnie jak techniki malarskie i rysunkowe mogą stać się dla dzieci ważnym środkiem wypowiedzi plastycznej.
Każda kolejna edycja Biennale to tysiące nadesłanych z różnych stron świata linorytów, papierorytów, kolografii, serigrafii, akwafort i akwatint, to podsumowująca konkurs wystawa, której otwarcie jest dla nas zawsze najważniejszym wydarzeniem roku, wielkim świętem grafiki dziecięcej.
Organizacji tegorocznej edycji konkursu stanęła na drodze pandemia koronawirusa.
22. Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży musiało zostać przełożone na rok 2021. W oczekiwaniu na przyszłoroczne wrażenia, zapraszamy tymczasem do obejrzenia najciekawszych grafik nagrodzonych i wyróżnionych w ostatnich sześciu edycjach naszego Biennale.
Przeżyjmy to raz jeszcze!
Wystawę można oglądać do 9 listopada 2020r.
Wstęp bezpłatny.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie galeriadziecka.com