Wystawa patchworków

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

To wystawa prac wykonanych w technice patchworku, której autorkami są trzy zaprzyjaźnione kobiety: Karolina Mojko, Dorota Włodarczak i Ela Zeman. Połączył je patchwork jako pasja, filozofia i sposób życia. Wszystkie poruszają siew tej samej dziedzinie, ale prezentują różne formy postrzegania świata, ekspresji i wyrażania siebie. Prezentowane prace to głównie  art quilty, czyli  „uszyte obrazy”, wykonane za pomocą aplikacji, czy malowania na tkaninie.   

----

Karolina Mojko rękodzieło uprawia całe swoje życie, a patchworki szyje od 12 lat. Jest współzałożycielką grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski. W patchworku, jak i w życiu, lubi prostotę i minimalizm. Ulubione techniki to PP (paper piecing), czyli szycie przez papier i pojagi  - patchwork koreański . Lubi łączyć tradycyjne wzory z nowoczesnymi tkaninami i dodać „coś” od siebie. Razem z Siostrą farbuje tkaniny używane do patchworku.

Dorota Włodarczak o sobie: szycie patchworków daje mi radość i przestrzeń życiową. Inspiruje mnie natura i przyroda, szczególnie rośliny i kwiaty. Art Quiltem zajmuję się od kilku lat. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskiego Patchworku i nieformalnej grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski.

Ela Zeman  szyje patchworki od ponad dwudziestu lat. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. W swoich pracach stosuje techniki aplikacji oraz piecingu, czyli łączenia ze sobą małych elementów. Do wykończenia prac stosuje misterne maszynowe pikowanie prac techniką  „z wolnej ręki”. W art quiltach nie stroni od malowania i dodawania elementów z gamy mixed media .

 

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie projektornia.art.pl