Wystawa Moniki Sosnowskiej "Fasada"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

9

Fasada Moniki Sosnowskiej przyjechała do Lublina 9 marca 2020 roku. Zaplanowane otwarcie wystawy odwołano z powodu pandemii i praca została odizolowana od publiczności na ponad 2 miesiące. Teraz można ją oglądać!

Praca Moniki Sosnowskiej waży 1,24 tony i ma wysokość 7,28 metra. Jest repliką kurtynowej fasady modernistycznego budynku z lat 60. którą artystka poddała trwającym 3 miesiące brutalnym operacjom; skręcaniu, zgniataniu, naciąganiu. W tym dokładnie zaplanowanym procesie przemocy wobec stalowej konstrukcji brali udział inżynierowie i robotnicy, używane były maszyny budowlane służące zazwyczaj do konstruowania, nie destruowania. W wyniku tych konsekwentnych, niszczycielskich działań regularny geometryczny prostokąt o wymiarach 8×10 m z prostymi, rytmicznymi podziałami, przeistoczył się w organiczną formę o dramatycznie skręconym kształcie, nieużyteczną, pozbawioną pierwotnej funkcji.

Fasada to pierwsza wystawa artystki w Lublinie i jednocześnie pierwsza prezentacja tej pracy w Polsce.

Dzień przed otwarciem wystawy dla zwiedzających będzie można obejrzeć na YouTube performance w wykonaniu tancerzy związanych z Lubelskim Teatrem Tańca.

Więcej informacji na stronie labirynt.com oraz na Facebooku - https://www.facebook.com/events/505643870152455/

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie labirynt.com