Wystawa malarstwa Janusza Gilewicza w Galerii VR

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na pierwszy taki w Polsce wirtualny event – Wystawa malarstwa Janusza Gilewicza w Galerii VR na platformie View on Art.
Otwarcie Galerii 24 września 2020, wystawa będzie dostępna przez 3 miesiące, dla każdego, wszędzie, za darmo.

Obcowanie ze sztuką to styl życia mocno ograniczony w ostatnim czasie. Wybuch pandemii zablokował działalność galerii, a artyści stracili możliwość rzeczywistego kontaktu ze swoją publicznością. Nowy tzw. „Korona-porządek” zainspirował środowisko artystyczne do nowych wyzwań. Przyspieszona została digitalizacja branży, a rynek musiał przenieść się do Internetu.
Chcąc obcować ze sztuką niezależnie od okoliczności, należy patrzeć w przyszłość bez ograniczeń i niepotrzebnego dystansu. Galerie View on Art to krok w przyszłość.
Wirtualnej wystawie nie zagraża pandemia lub inne, zaskakujące warunki. Wystarczy mieć dostęp do internetu, by móc nadal podziwiać piękno sztuki.
Dzięki użytej technologii widz przemierzający galerię może podziwiać obrazy oraz porozmawiać z ich autorem. Wystawę można oglądać na komputerze za pomocą myszki i klawiatury Moc wrażeń spotęguje użycie zaawansowanych gogli VR na telefon, dzięki którym obraz będzie jeszcze bardziej rzeczywisty.

Pierwsza wystawa poświęcona jest dziełom Janusza Gilewicza – znanego polskiego malarza, na co dzień tworzącego w Nowym Jorku, którego światowy lockdown zatrzymał w Polsce na dłużej. Wczesne fascynacje Janusza pracami Leonarda da Vinci przerodziły się w pasję na całe życie. Zgłębiając tajniki powstawania dzieł Wielkiego Mistrza, Gilewicz stał się epigonem renesansowych technik, adaptując je do swoich prac.

Galeria Sztuki VR to nowoczesny wymiar prezentowania prawdziwej twórczości. Zapraszamy do eksplorowania sztuki i technologii.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie viewon.art