WYSTAWA CZASOWA: Praca i życie codzienne kobiet w Tychach w latach 1955–1989

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Budowa i rozwój Tychów od lat 50. do 80. XX w., powstawanie kolejnych osiedli mieszkaniowych, przedszkoli, szkół, obiektów użyteczności publicznej i rozwój infrastruktury spowodowały ogromny wzrost liczby mieszkańców.

Wystawa na wybranych fotografiach przedstawia kobiety w czasie wykonywania pracy w istniejących i powstających zakładach na terenie Tychów w latach 1955–1989. Prezentuje też życie codzienne. Scenki sytuacyjne zarejestrowane w różnej przestrzeni – w sklepach, na przystankach autobusowych, na spacerach z dziećmi, w drodze z kościoła, na organizowanych w mieście festynach. Przedstawia kobiety zapracowane, w strojach roboczych, w strojach codziennych i eleganckich.

Prezentowane fotografie ukazują zaledwie niewielki wycinek życia kobiet w minionych latach. Pochodzą one ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, m. in. z kroniki i albumów PSS Społem oraz kroniki ZEG.

autorzy fotografii: Jerzy Bierwiaczonek, Michał Cała, Andrzej Czyżewski, Ilona Dudek, Tadeusz Dyduch, Stanisław Jakubowski, Stanisław Kasperowicz, Zygmunt Kubski, Marek Nowicki, Krzysztof Pilecki, Kazimierz Seko, Paweł Trocha, Zygmunt Wieczorek
wystawę przygotowały: Barbara Kopia, Agnieszka Czyżewska

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com