Wystawa CO BYŁO A JEST // Bartłomiej Domagała

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

CO BYŁO A JEST // Bartłomiej Domagała
24.09. - 24.10.2020
Klub Betel, Plac Szczepański 3, Kraków

Wystawa stanowi podsumowanie dotychczasowej twórczości artysty. Analogowe kolaże zostały stworzone ze zbieranych przez ostatnie lata materiałów - głównie z albumów fotograficznych datowanych na lata 60’ – 90’. Fotografie zostały wtłoczone w nowe ramy, często z myślą o współczesnych problemach (głównie ingerencji człowieka w środowisko naturalne i zmianami spowodowanymi postępem technologicznym). Kryje się w nich melancholia, ciekawość, strach, niepokój, nadzieja - za tym co było i za tym co ciągle jest – kto wie, jak długo jeszcze.

Bartłomiej Domagała 
Rocznik ’87. Pochodzi z Rabki-Zdroju, mieszka w Krakowie. Absolwent kulturoznawstwa. Specjalista do spraw realizacji audiowizualnych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Współpracował z magazynem społeczno-kulturowym FUSS jako autor tekstów i ilustracji. Dla Katie Caulfield stworzył oprawę płyty „Tańce Ludowe” (DigiCD, Trzy Szóstki, 2019), a dla Strangers In My House oprawę debiutanckiej Ep-ki (DigiCD, Wynik Współpracy, 2020). Były członek niesformalizowanego, nieistniejącego już, kolektywu D449. Członek Grupy artystycznej M37A, wraz z którą uczestniczył w kilku wystawach i plenerach: Full Kolor - Galeria Fort Swoszowice , Dialog z Awangardą - Galeria Władysława Hasiora,Przestrzeń Ulicy - Mazowiecka KRK , Przestrzeń dla Sztuki Najnowszej – Zakopane MT, Przestrzeń Osmozy, Przestrzeń Osobowości. Indywidualnie wystawiał się w podgórskim Tworzywie (W Tworzywie Domagały Bartka kolaże, Kraków , na States Of Mind w Hotelu Forum , w Bunkrze Sztuki na Nówce Sztuce – targach artystów , oraz w tegorocznej edycji Małych Targów Młodej Sztuki w Betelu.
Interesuje się przenikaniem kultur, stylów i poglądów; celowości i przypadku. Za aktywny środek wyrazu przyjmuje analogową technikę kolażu.

https://www.facebook.com/bartendomaga
https://www.instagram.com/bartendomaga/
https://bartlomiejdomagala.com/