Wystawa "Emka": Magdalena Sadłowska / Mateusz Pęk

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę EMKA
Magdalena Sadłowska – malarstwo
Mateusz Pęk - instalacja.

Tytułowa EMKA to potocznie rozmiar średni, ale też „typ” powszechnie akceptowalny.

Przewidywalność, modułowość i elastyczność to cechy pożądane we współczesnym świecie. Funkcjonujemy w ramach uśrednionych przedmiotów, ubrań, ale również cech osobowościowych. Pragniemy od nich uciec, gdyż budzą w nas dwuznaczne uczucia. Tę ambiwalencję eksploruje Mateusz Pęk w cyklu prac „Życie jako problem”, poddając rzeźbiarskiej transformacji fotele biurowe. Magdalena Sadłowska w swoim cyklu „Ćwiczka-ćwicząca”, poprzez powtarzalność motywu malarskiego, pragnie ukazać groteskę nieustannego dopasowywania się jednostki wobec wymogów, jakie stawia przed nią świat.

Magdalena Sadłowska – (ur. 1993) Mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy obiekty przestrzenne. Absolwentka Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Baucia na ASP w Gdańsku (2018). Stypendystka MKiDN (2017/2018). Brała udział w licznych wystawach i przeglądach sztuki. Otrzymała m.in. wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. Wojciecha Fangora w Gdańsku (2018).

Mateusz Pęk (ur. 1978) Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Gdańsku. Zajmuje się instalacją multimedialną oraz grafiką użytkową. Studiował w ASP w Gdańsku oraz Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie. Dyplom w pracowni intermediów prof. Witosława Czerwonki (2002). Zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie „Baltic goes digital” oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla młodego twórcy. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in.: Kunsthalle St. Annen w Lubece, galeria Atelier w Berlinie, Zendai MoMA w Szanghaju, Goethe Instytut w Atenach.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.nck.org.pl