Wystawa: David Krňanský / David Krňanský

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Solowa wystawa Davida Krňanský’ego przygotowana na WGW 2017 jest zwieńczeniem cyklu „10 letnich powidoków” zrealizowanych z okazji dziesięciolecia LETO i otwarciem nowej historii galerii. Jest to wyjątkowa prezentacja - wszystkie dotychczasowe powidoki operowały zestawieniami dwójki artystów związanych z LETO, skupiając się na podobieństwach i relacjach między ich pracami. W przypadku Davida Krňanský’ego, który jest najmłodszym artystą galerii, ten podwójny charakter również został zachowany. Wystawa Davida Krňanský’ego pod tytułem David Krňanský ironicznie sugeruje, że najważniejszym tematem wystawy jest sam artysta.

David Krňanský jest artystą mieszkającym i pracującym w Pradze (CZ). Tworzy w różnych mediach, jednak najważniejszym dla niego jest malarstwo abstrakcyjne. Członek grupy Black Hole Generation, operującej krytycznie narzędziami kultury wizualnej, ready-made’ów i kopii.

Abstrakcję Krňanský’ego cechuje radosna i odważna eksploracja koloru poddana geometrycznym podziałom. Geometria i utopijne modernistyczne idee stanowią dla niego źródło inspiracji, jednak zawsze już wykoślawione przez czas i i błąd. Naturalna nieprecyzyjność ręki w rygorystycznych geometrycznych formach staje się autorskim podpisem, przygodą prowadzenia linii i tworzenia formy, które nigdy nie są idealne czy identyczne. Przyjemna świeżość i żartobliwe niuanse mieszają się z naiwną odwagą i wiarą w upór tworzenia abstrakcji, która pod warstwami estetycznej zabawy może być krytyczna i progresywna.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com