WYSTAWA: Anita Cempa - Światłocień / vol.2

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Anita Cempa - urodzona w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie.
Ukończyła dwa kierunki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na Wydziale Wzornictwo Przemysłowe i Architektura Wnętrz.
Stypendystka Prezydenta Sopotu - Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.
Obecnie tworzy w pracowni w WL-4 Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Ostatnia wystawa indywidualna - czerwiec 2020 - Dworek Sierakowskich w Sopocie.

"Światłocień/vol.2"
Obecna wystawa zawiera cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Inspiracją do cyklu są przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury. Archetyp Ewy symbolizujący kreację, oraz Lilith utożsamiany z silną wyemancypowaną seksualnością a także destrukcją.

Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu.
Użyta w pracach technika odnosi się do procesu w którym nieożywiona materia - węgiel - w połączeniu z siłą witalną tworzy życie.

Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nie nachalny sposób. Sylwetki są statyczne jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają.
Z prac emanuje zmysłowość i spokój.

Prace będzie można oglądać w Teatrze BOTO do dnia 31 października 2020 roku.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie boto.art.pl