Wykład online: Spotkajmy się w Rzymie za bliskimi murami (dr Olaf Kwapis)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Rozpoczniemy nowy cykl wykładów od Ogrodów Watykańskich, gdzie Piro Ligorio w 1561 roku wzniósł niewielki obiekt, dedykowany papieżowi Piusowi IV. Od znajdującego się tam Casino Pio, które w manierystycznej formie nawiązuje do pamięci o antycznym nimfeum, przejdziemy do kolejnych papieskich i książęcych pałaców. Wędrując od Villa Giulia, Villa Borghese i Villa Torlonia przemierzymy dzieje sztuki architektonicznej od renesansu do neoklasycyzmu.

Cykl wykładów: SPACERY UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza Państwa na cykl wykładów o wyróżnionych przez UNESCO dziełach sztuki i zespołach urbanistycznych, uznanych za trwałe dziedzictwo kulturowe ludzkości. W marcu będzie to intelektualna wędrówka do włoskiego Lacjum jako artystycznej ramy Rzymu. Pokażemy najciekawsze obiekty znajdujące się poza murami Urbs, by opowiedzieć fascynującą historię willi dworu papieskiego. Wykłady prowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis.
Cykl: Spacery UNESCO. Wykłady w tym cyklu odbędą się: 03 marca , 10 marca, 17 marca, 24 marca i 31 marca.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl