Wykład online: Spotkajmy się w Asyżu (dr Olaf Kwapis)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Miasto św. Franciszka jest kolebką zakonu braci mniejszych. Historia miłości Franciszka i Klary, ich domy i związane z nimi losy, związane są z późniejszym rozwojem kultu. Patron pochwały ubóstwa zapewne nie spodziewał się, że w miejscach związanych z jego życiem i śmiercią wyrosną potężne świątynie, których wartość wyznacza do dziś unikatowa jakość malarska fresków m.in. Cimabuego i Giotta. Warto zwrócić uwagę na cykl umieszczony w Górnym Kościele, opowiadający historię życia świętego w 28 scenach namalowanych w latach 1296-1300. „Kwiatki św. Franciszka” przywróciły ludziom miłość, a namalowane przez Giotta sceny, oddały nam realny obraz świata, pięknego boskim creatio.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO
Czas nie sprzyja podróżom w ich tradycyjnej formie. W okresie społecznego dystansu proponujemy więc wędrówki wirtualne do miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl