Wykład online: Spotkajmy się przed pałacem papieskim w Awinionie (dr Olaf Kwapis)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Wykład online: Spotkajmy się przed pałacem papieskim w Awinionie
Okres tzw. niewoli awiniońskiej, symbolu słabości Rzymu jako centrum papieskiego dominium, pozostawił na południu Francji pałac, będący zarazem rezydencją i twierdzą.
Tymczasowa siedziba papieża nad Rodanem była ośrodkiem władzy Kościoła przez 70 lat.
Pałac papieski w Awinionie, splądrowany w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, przekształcony na tkalnię i więzienie, od 1815 roku aż do dziś konserwowany i rekonstruowany, wraz z zerwanym mostem, katedrą i Petit Palais, stanowi centrum „prowansalskiego Rzymu”.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy zaprasza na cykl środowych spotkań pod wspólnym tytułem „Spacery UNESCO”. Czas nie sprzyja podróżom w ich tradycyjnej formie. W okresie społecznego dystansu proponujemy więc wędrówki intelektualne do miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W formie zdalnych wykładów i spotkań z wybitnymi znawcami historii sztuki, w nadchodzące zimowe wieczory 2021 roku spotkamy się na berlińskiej Wyspie Muzeów, w królewskim Westminsterze, na parkowych ścieżkach Poczdamu, przed katedrą w Akwizgranie, u stóp wzgórza Hradczany, w pałacu i parku w Wersalu, nad Loarą, w papieskim pałacu w Awinionie, w domach Gaudiego, w Alhambrze i Granadzie, nad Bosforem i nad brzegami Sekwany.

Kolejny wykład cyklu odbędzie się 3 lutego.

Osoba kontaktowa do logowania w Zoom: Marta Galewska, Muzeum Warszawy 22 277 44 97

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl