Wykład online: Spotkajmy się przed katedrą w Akwizgranie (dr Olaf Kwapis)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Wykład online: Spotkajmy się przed katedrą w Akwizgranie
Kompleks rezydencjonalny w Akwizgranie (dzisiejsze Aachen), dawnej stolica cesarstwa Karola Wielkiego, stanowi unikatowy przykład renesansu karolińskiego. Nie brak tu wyraźnych motywów przypominających o dziedzictwie rzymskim, takich jak rzeźby wilczycy (związanej z legendą o Romulusie i Remusie) czy szyszki (symbolu władzy duchowej). W ten sposób zmaterializowała się idea „drugiego Rzymu”. Jednym z najważniejszych obiektów zachowujących pamięć starożytnego imperium jest kaplica pałacowa, zbudowana na rzucie ośmiokąta, w którą wmontowano antyczne spolia, pochodzące z Rzymu, Mediolanu i Rawenny – dawnych stolic Zachodniego Cesarstwa.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy zaprasza na cykl środowych spotkań pod wspólnym tytułem „Spacery UNESCO”. Czas nie sprzyja podróżom w ich tradycyjnej formie. W okresie społecznego dystansu proponujemy więc wędrówki intelektualne do miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W formie zdalnych wykładów i spotkań z wybitnymi znawcami historii sztuki, w nadchodzące zimowe wieczory 2021 roku spotkamy się na berlińskiej Wyspie Muzeów, w królewskim Westminsterze, na parkowych ścieżkach Poczdamu, przed katedrą w Akwizgranie, u stóp wzgórza Hradczany, w pałacu i parku w Wersalu, nad Loarą, w papieskim pałacu w Awinionie, w domach Gaudiego, w Alhambrze i Granadzie, nad Bosforem i nad brzegami Sekwany.

Osoba kontaktowa do logowania w Zoom: Marta Galewska, Muzeum Warszawy 22 277 44 97

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl