Wykład online: Spacery UNESCO - Wille i pałace Italii (dr Olaf Kwapis)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy w podróż do Italii. Wykłady i willach i pałacch Italii poprowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis.

W ramach Spacerów UNESCO zapraszamy na nowy cykl edukacyjnych podróży do Italii. Wspólnie przyglądać się będziemy najwybitniejszym realizacjom architektonicznym na Półwyspie Apenińskim. Jak zawsze ważna będzie dla nas historia, dzieje fundacji i żywoty osób, które z omawianymi miejscami były związane. Wszystko po to, by nasze nowe, niekiedy ponowne spojrzenie pozwalało odsłonić tajemnice tego, co wydaje się znane, lecz naprawdę jest nieoczywiste.

Wille i pałace Italii: Rzym - Palazzo Colonna

Biogram:
Dr Olaf Kwapis, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Universita di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Autor monografii: Do Rzymu! Sztuka i Wielkie Jubileusze (1300-1575), Warszawa: Wydawnictwo IBL PAN, 2014.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl