Wykład online: Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (na bis) - dr Olaf Kwapis

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (na bis)
Na Państwa życzenie powtarzamy wykład dra Olafa Kwapisa poświęcony Parkowi Mużakowskiemu wpisanemu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na powierzchni 348 hektarów na pograniczu polsko-niemieckim położony jest park, uznawany za najwybitniejsze osiągnięcie w dziedzinie organizacji przestrzeni krajobrazowej, jakie aranżowano w XIX stuleciu. Do położonego w dolinie Nysy Łużyckiej Parku Mużakowskiego należą zarówno jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Europie, jak też rezydencja grafa Hermana von Pückler-Muskau i jego następców. Ten jeden z najważniejszych w historii architektów krajobrazu nie tylko założył sam Park Mużakowski, ale był też twórcą zasad zintegrowanego projektowania, umiejętnie łączącego przestrzenie parkowe i pałacowe. Jego założenia stały się później podstawą nowoczesnego projektowania miast, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl