Wykład online: Na tropie polskich smaków (Albert Judycki)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Delicje warszawskie
Cykl wykładów poświęconych różnorodnym praktykom biesiadowania, handlu produktami spożywczymi oraz wytwórstwu wybranego asortymentu. Wykłady w oparciu o kwerendę archiwalną i biblioteczną, uwzględniającą historię warszawskich kupców i producentów. Całość łączy historia smaku i rzemiosła cukierniczego w Warszawie widziana w perspektywie luksusowych wyrobów cukierniczych Europy i świata.

Na tropie polskich smaków
Czy jest coś takiego jak polski smak? A jeśli tak, jak go zdefiniować? Czym charakteryzuje się polska kuchnia a w szczególności polskie cukiernictwo? Analizując polskie książki kucharskie oraz tropiąc ślady polskich wpływów będziemy starać się uchwycić, co to znaczy „a la polonaise”.

Prowadzący: Albert Judycki, wnuk założyciela i właściciel warszawskiej Cukierni Lukullus, absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu.

Tematy kolejnych wykładów:
Fakty i mity. O cukierniach przedwojennej Warszawy (12.07); Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej (13.09).

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl