WYKŁAD ONLINE | Wykład dra Olafa Kwapisa: Jedyny plac wenecki - Piazza San Marco

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Jedyny plac wenecki - Piazza San Marco
Wydawałoby się, że Wenecja placami stoi. Tymczasem tylko jeden – nazwany przez Napoleona najpiękniejszą kawiarnią w Europie nosi nazwę placu. Poza Piazza San Marco wszystkie pozostałe nazywają się „campo”, czyli ‘pole’. W takim razie najsłynniejsze na świecie miasto na wodzie ma wyłącznie jeden plac, choć – jak wiemy – niejedną kawiarnię.

Cykl wykładów: Europejskie wakacje. Place UNESCO

Prowadzący: dr Olaf Kwapis
Jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

http://ciz.muzeumwarszawy.pl/wydarzenia/jedyny-plac-wenecki/

Czas trwania spektaklu: 75 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl