WYKŁAD ONLINE | BudujeMY! Wykład dr hab. Urszuli Zajączkowskiej: Nie tylko ludzie wracali - roślinność w powojennym mieście

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

"Odbudowa miasta po II wojnie światowej była nie tylko przywracaniem miastu zniszczonej architektury, ale też regeneracją jej żywych składników, w tym roślin. Obserwacje botanika, prof. Kobendzy, jak i ilustracje warszawskich kronikarzy pokazują inne, pozaludzkie zniszczenia, które swoją postacią opowiadają uniwersalne historie, wspólne dla wszystkich żyjących.

Prowadząca: dr hab. Urszula Zajączkowska, poetka, botaniczka, artystka video. Adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW, gdzie bada wzrost i ruchy roślin, gojenie się ran drzew, ich aerodynamikę i biomechanikę. Autorka poetyckich tomów „Atomy”, nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Silesius, oraz „minimum” wyróżnionym Nagrodą Kościelskich (2017). W 2019 roku opublikowała eseistyczną książkę „Patyki, badyle” nagrodzoną Złotą Różą (2019) przez Instytut Książki, magazyn Nowe Książki i Festiwal Nauki, która została nominowana do Paszportu Polityki. Jej film „Metamorphosis of Plants” zdobył pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu Scinema (Australia) i Light Festival (USA). Publikuje w dwutygodnik.com, Kwartalniku Przekrój, Piśmie, Znaku, Tygodniku Powszechnym.

Wykład odbędzie się w ramach programu „BudujeMy!”, który upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy, a tym samym zakończenia II wojny światowej.
Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.
https://muzeumwarszawy.pl/budujemy-rocznica-odbudowy-warszawy/ "

Czas trwania spektaklu: 75 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl