Wszystko o dworcu kolejowym Sosnowiec-Maczki

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na długo oczekiwane spotkanie regionalne. Gościem Zagłębiowskiej Mediateki będzie Jacek Jakubek, autor książki "Od Granicy do Maczek. Historia budowlana dworca kolejowego Sosnowiec-Maczki" (2021), powstałej w rezultacie badań architektonicznych, przeprowadzonych w trakcie prac remontowych obiektu. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć odbędzie się we wtorek 15 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Wstęp na spotkanie możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (100 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

• dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
• używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
• okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
• zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Jacek Jakubek - konserwator zabytków architektury, badacz architektury, historyk. Od kilkunastu lat związany ze służbami konserwatorskimi. Przez niemal 5 lat, pracując w Urzędzie Miejskim, zajmował się ochroną zabytków w Sosnowcu. Obecnie jest pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach.
W obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się obiekty dworcowe, architektura drewniana oraz architektura początku XX wieku.

Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki, realizowanego we współpracy z Biblioteką Śląską, Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl