Wspólne dobro: wykład o wizualności miasta w oparciu o historię litery “W”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy do galerii Dizajn BWA Wrocław na wykład o wizualności miasta w oparciu o historię litery “W”, który poprowadzi Iwona Kałuża.

Czy miasto jest skończonym wizualnie dziełem? Kto je kreuje? Kim jest odbiorca?
Patrząc wstecz wszystkie miejsca mają swoją przeszłość, a dzieje się tak, bo zarządzanie miastami to zarządzanie jego tempem i kierunkiem zmian. Są w nim elementy stałe, które ewoluując poddają się wszystkim jego przemianom. Ale dostrzeże je tylko wytrawny odbiorca. Czy tak było z literą “W”, która nieprzerwanie od XIV wieku towarzyszy nam nadal? Wielokrotne uległa zmianie - od rzymskiej kapitały po uproszczone znaki graficzne. Poddała się. Tylko dlatego przetrwała.

Wykład wychodząc od zagadnienia wokół litery “W” - jednego z symboli Wrocławia, który na trwałe wpisał się w krajobraz miasta przedstawi historię m.in. jednej litery poruszając przy tym zagadnienia związane z kreowaniem symboli, zbiorowością, dziedziczeniem oraz tym jaki mamy wpływ na miasto jako jego kreatorzy a zarazem odbiorcy. 

Wydarzenie będzie transmitowane na profilu BWA Wrocław na Facebooku.

O prowadzącej:
Iwona Kałuża - historyczka sztuki, badaczka powojennego dizajnu, kuratorka, producentka. Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła międzywydziałowe studia podyplomowe Akademia Dziedzictwa w Krakowie. Autorka tekstów o wzornictwie przemysłowym, ze szczególnym uwzględnieniem roli plastyka w przemyśle. Pracuje w BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej. 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl