Wielkie Gorące Szybkie Puff / spektakl (8+)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!
Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką. Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form…
Spektakl na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka.
Spektakl "(…) stanowi szaloną eskapadę przez cząstki elementarne, zalążki pierwszych galaktyk i spotkania z kapryśnymi (a jakże!) gwiazdami. (…) pokazano nie tylko zagadnienia z obszaru fizyki, chemii, czy astronomii, ale i na tej kanwie przedstawiono ludzkie uczucia, nie bez humoru. Katowicka premiera nie znudzi najmłodszych, rozbawi dorosłych, a co najważniejsze, przyczyni się do zapamiętania niejednej ciekawostki o kosmosie". (Paweł Kluszczyński, Turbodźwiękowa e-lekcja, e-teatr, 19.01.2021)

Przedstawienie otrzymało nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.
W spektaklu wykorzystano utwór Life (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org

<strong>
CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby

Czas trwania spektaklu: 65 minut

Obsada

Bartosz Socha ()
Ewa Reymann ()
Michał Skiba ()
Boguś Janiszewski ()
Paweł Chomczyk ()
Krystyna Nowińska ()

Produkcja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Paweł Chomczyk
SCENOGRAFIA: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
MUZYKA: Jerzy Bielski
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Dorota Dakszewicz
ASYSTENT REŻYSERA: Michał Skiba
GŁOSY DZIECI: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl