Wernisaż Wystawy Urban Walk Architecture Talk wystawa powarsztatowa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Celem wystawy jest przedstawienie i podsumowanie doświadczeń zdobytych podczas warsztatów Urban Walk/Architecture Talk, które miały miejsce w kwietniu i maju 2017 roku. Projekt był realizowany dzięki współpracy Gdańskiej Galerii Miejskiej, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Wydziału Konstrukcji Inżynierskich Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie oraz Domu Daniela Chodowieckiego i Güntera Grassa w Gdańsku.

Głównym tematem gdańskiej odsłony projektu było odkrywanie nieco zapomnianej, lecz potencjalnie bardzo atrakcyjnej dzielnicy Osiek, zaczynając od bardziej ogólnego spojrzenia na urbanistykę oraz aspekty historyczne miasta Gdańska, poczynając od Głównego Miasta przez Kampus Politechniki, Dolne Miasto oraz Stocznię oraz Gdańskie Galerie Miejskie w celu rozważenia bardziej określonych problemów samego Osieku, podczas serii warsztatów oraz w trakcie podsumowującego go spaceru urbanistycznego – międzynarodowego Jane Jacob’s Walk. Analogicznie, część rzymska projektu, obejmująca szereg seminariów, wykładów, spotkań i wizji lokalnych, zwieńczonych Jane Jacob’s Walk w dzielnicy San Lorenzo, dostarczyła materiału porównawczego do analizy lokalnych praktyk i doświadczeń.

W trakcie wystawy odwiedzający zobaczą prace wykonane na podstawie czynnej obserwacji w postaci zdjęć, filmów, szkiców i projektów stworzonych podczas pobytów studyjnych w Gdańsku i Rzymie.

Podczas otwarcia wystawy odbędzie się specjalna prezentacja muralu wykonanego przez włoskiego artystę Ozmo dla Domu Chodowieckiego i Grassa. Artysta również opowie o swoich pracach, które realizuje na całym świecie.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.ggm.gda.pl