Wernisaż wystawy malarstwa ALINY BLOCH „Na jedwabnym szlaku”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018 na Ursynowie zapraszamy w dniu 14 września o godz. 17:00 na Wernisaż wystawy malarstwa ALINY BLOCH Na jedwabnym szlaku.

Alina Bloch pasjonuje się malarstwem na podłożach bezgruntowych na jedwabiu naturalnym oraz malarstwem sztalugowym. Tworzy malarskie instalacje przestrzenne.

W 1981 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Wystawiennictwa u prof. Jacka Damięckiego. Malarstwo studiowała u prof. Jana Lisa, a tkaninę artystyczną u prof. Wojciecha Sadleya. W 2007 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2010 i 2011 stypendium twórcze m.st. Warszawy na realizację projektu – cyklu instalacji malarskich w przestrzeni publicznej.

W 2010 otrzymała stopień doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej: sztuki piękne. Obecnie pracuje w macierzystej uczelni na Wydziale Sztuki Mediów w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie ursynow.pl