Wernisaż wystawy fotografii Marka Szymańskiego „Zatrzymany czas”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Marek Szymański kontynuuje rodzinne tradycje zawodowe – jego ojciec był znanym stołecznym fotoreporterem. On sam pracował w tej profesji blisko czterdzieści pięć lat. Przez niemal dwie dekady (1974 – 1993) związany był z gazetą nastolatków - „Światem Młodych”, w kolejnych latach (1994 – 1999) pracował w tygodniku „Kobieta i Życie”.

Pierwszy dziesiątek lat nowego stulecia Marek Szymański poświęcił fotografowaniu popularnych aktorów, ludzi mediów, a jego zdjęcia publikowane były w kolorowych magazynach ilustrowanych. Osobną domeną jego zainteresowań jest fotografowanie wnętrz, które ukazują się na łamach designerskich tytułów, m.in. w „Werandzie”, „4 Kątach”, „Villi”, „Elle Decoration”. Wiele jego sesji zdjęciowych znalazło się w magazynie ilustrowanym „Sielskie Życie – siła tradycji, piękno natury”. Ponadto jest autorem okładek płyt takich gwiazd polskiej estrady jak: Krzysztof Krawczyk, Muniek Staszczyk, Witold Paszt czy Jacek Borkowski.

Jako uczestnik konkursów fotograficznych był m.in. laureatem III nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej. Jego zdjęcie prezentowane było w katalogu World Press Photo. Był autorem kilku wystaw indywidualnych, a także brał udział w wielu ekspozycjach zbiorowych. Jego ostatni projekt autorski zaowocował wystawą „Indywidualności malarstwa, rzeźby, tkaniny”, która swą premierę miała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jako wydarzenie towarzyszące inauguracji roku akademickiego 2013/2014.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com