Wernisaż wystawy "Portrety w starych winylach"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy do Galerii TCK na pierwszą w Nowym Roku wystawę. Tym razem nie będzie to fotografia, ale zupełnie wyjątkowa prezentacja „Portrety w starych winylach”, której autorką jest Aga Krysiuk.
Biało-czarne portrety wykonane z płyt winylowych, stanowią pewnego rodzaju pomost między światem muzyki, a przestrzenią sztuk wizualnych.
Z materiału, z którego niegdyś wydobywały się dźwięki powstał obraz. Nastąpiło przeniesienie oddziaływań zmysłowych, ze słuchu na wzrok, a przy tym kreatywnie zostało wykorzystane to, co skazane było na zniszczenie.
Aga Krysiuk od 2012 roku jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już naszego ucha, cieszą nasze oko.
Na wystawie zobaczymy część obrazów specjalnie przygotowanych na 36. Rawa Blues Festival, portrety największych osobowości polskiego i światowego bluesa, prekursorów tego gatunku, muzyków zainspirowanych i żyjących bluesem. Znajdą się wśród nich m.in. Ryszard Riedel, Tadeusz Nalepa, Koko Taylor, Luther Allison, Keb’ Mo’ czy Buddy Guy.
Wystawa została poszerzona o winylowe portrety największych sław świata muzyki, wśród nich m.in. David Bowie, Frank Zappa, Jim Morrison, Eddie Veder czy The Beatles.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com