Wernisaż wystawy "Machina destylująca"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapnijcie pasy! Grzegorz Radziewicz zabiera nas w podróż po swojej wyobraźni i przedstawia pomysłowego Konstruktora tworzącego machiny, roboty i olbrzymie sterowce. Startujemy 6 grudnia o godz. 18.00. Wystawa "Machina destylująca" będzie prezentowana w Galerii Art in House w dniach 7-10 grudnia w godz. 9.00-18.00.

Artysta przyznaje, że chciałby, aby jego prace sprawiały wrażenie nieco zawieszonych w czasoprzestrzeni. Na potrzeby swojej sztuki wymyślił Konstruktora, który pełni tu rolę narratora wszystkowiedzącego i decyduje o sprawczości maszyny. Obrazy Radziewicza przypominają lekko pożółkłe, stare fotografie, a jednocześnie widzimy na nich wynalazki rodem z przyszłości. Ten ciekawy zabieg pozostawia pole do interpretacji - to jednocześnie migawka wspomnień i perspektywa jutra zamknięta w efektownej, fantazyjnej i barwnej scenie.

-Nie było takiego jednego konkretnego wydarzenia, które spowodowało, że zostanę artystą. Był to raczej powolny proces. W szkole podstawowej rysowanie i malowanie przychodziło mi z ogromną łatwością i dodatkowo sprawiało olbrzymią radość. Naturalnym wyborem było dla mnie Liceum Plastyczne w Supraślu. Sporo w tym czasie spędzałem w warsztacie mojego ojca, który był kowalem, ślusarzem i tak zwaną „złotą rączką”. Potrafił zrobić wszystko. Często w warsztacie rysowałem różnego typu maszyny, mechanizmy itp. Potem poszło już z górki. Zdałem na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i byłem przeszczęśliwy. – mówi Grzegorz Radziewicz.

Zapraszamy na wystawę do Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa).

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com