Wernisaż wystawy "FLOW / Powrót suma"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

FLOW / PRZEPŁYW to forma wspólnego doświadczania rzecznego ekosystemu i podążanie za jego różnorodnością biologiczną i kulturową. Stając się przewodniczką, rzeka prowadzi jednocześnie do odświeżenia twórczego eksperymentu jako otwarcia na przepływ - stan uniesienia i radości wywołany oddaniu się bezinteresownie jakiejś czynności lub kontemplacji. Przepływ określany bywa także jako "niesienie falą", czy "unoszenie się na wodzie" i towarzyszyć mu może doznanie wolności, utrata poczucia czasu i rozpłynięcie samoświadomości.
Wystawa FLOW / POWRÓT SUMA jest jedną z odsłon działań związanych z rezydencjami i plenerami artystycznymi organizowanymi na Wiśle i innych miejscach przepływu przez Ewę Ciepielewską, Agnieszkę Brzeżańską we współpracy z Fundacją Razem Pamoja pod nazwą FLOW / PRZEPŁYW.
Inauguracja działań FLOW / PRZEPŁYW odbyła się we współpracy z Gdańską Galerią Miejską pod nazwą FLOW / MOTŁAWA w lipcu 2016 roku przy użyciu galara Solny jako mobilnej platformy rezydencji artystycznej. Podróż odbyła się pod prąd z Gdańska do mazowieckich Kozienic z przystankiem na plener na Kępie Zielonej pod Ciechocinkiem. We wrześniu galar Solny zakończył sezon udziałem w Święcie Wisły. Kolejna odsłona FLOW / BERLIN wystawa i cykl performance we współpracy z Bel Etage - odbyła się na barce Haimatland przycumowanej w Historycznym Alter Hafen na Szprewie.
Część prac realizowanych w związku z FLOW / PRZEPŁYW zostanie włączona w drugą aukcję sztuki współczesnej Fundacji Razem Pamoja, która odbędzie się 5 kwietnia 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, i przyczyni się do kontynuacji działań na galarze Solny.

Artystki i artyści / artists: Iddi Bashir / Agnieszka Brzeżańska / Ewa Ciepielewska / Joanna Duda / Łukasz Dybalski / Habima Fuchs / Jakub Gliński / Adam Gruba / Justyna Górowska / Renata Kamińska / Tamás Kaszás / Katarzyna Kukuła / Anikó Loránt / Małgorzata Markiewicz / Bartek Materka / Karolina Mełnicka / Justyna Mędrala / Krzysztof Mężyk / Muzealne Biuro Wycieczkowe / Dominika Olszowy / Sławomir Pawszak / Katarzyna Przezwańska / Alicja Raczkowska / Mathilde Rosier / Helena Siemińska / Kama Sokolnicka / Angelica Teuta / Amanda Wieczorek / Luka Wodiczko / Eva Vermandel / Anna Zaradny.
Zespół kuratorski / curatorial team: Agnieszka Brzeżańska / Ewa Ciepielewska / Joanna Sokołowska / Kamil Kuitkowski / Kola Śliwińska.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com