Wernisaż: Nierzeczywistość. Wystawa kolaży Karoliny Wojciechowskiej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy do Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana na wystawę prac Karoliny Wojciechowskiej – tegorocznej absolwentki grafiki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, specjalizującej się w kolażach i sitodruku.

„W ramach dyplomu magisterskiego chciałam stworzyć takie sytuacje, które na pierwszy rzut oka mogłyby się wydarzyć w rzeczywistości. Chciałam wywołać uczucie niepokoju, które sprowokuje do wnikliwej analizy obrazu i wprowadzi w stan zwątpienia i niedowierzania, a może nawet jeszcze dalej – w świat nierzeczywistości. Chciałam pokazać ten jeden jedyny moment, zatrzymaną chwilę, po której nie wiadomo co się wydarzy.

Obrazy opierają się na zdjęciach pochodzących z różnych lat, ale czas jest tutaj pojęciem względnym. Zestawiając ze sobą zdjęcia brutalistycznych osiedli, stockowych widoków czy postaci rodem z sesji dla Kinfolka chciałam wykreować obrazy, których nie da się osadzić w konkretnej przestrzeni i czasie.” – opowiada artystka o cyklu, który będzie prezentowany w bęcowej galerii.

Karolina Wojciechowska (ur. 1991) jest związana z portalem muzycznym screenagers, jest również jedną z autorek zina „Dziewczyństwo”, a publikowała m. in. w magazynie Glissando.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com