Wendyjska Winnica. Dolina nadziei – Czwartek Lubuski z Zofią Mąkosą

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach Czwartku Lubuskiego 18 czerwca br., godz. 18.00, na promocję najnowszej powieści Zofii Mąkosy "Dolina nadziei" - 3. tomu z cyklu "Wendyjska winnica". Spotkanie z pisarką i publicystką, dwukrotną laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2017 i 2019), prowadzić będzie Eugeniusz Kurzawa.

Transmisja live Facebook:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida

Zofia Mąkosa – urodziła się w Kargowej, dzieciństwo spędziła w Chwalimiu. Obecnie jedna z najpopularniejszych lubuskich pisarek. Publikowała artykuły w lokalnej prasie. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Na historię patrzy jak na źródło wiedzy o przeszłości i teraźniejszości. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Zadebiutowała powieścią Cierpkie grona, epicką opowieścią z czasów wojny o rodzinnych więzach, sile miłości i determinacji kobiet. W 2017 roku została nominowana do Nagrody Literackiej im. Andrzeja K. Waśkiewicza. Dwukrotna laureatka Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2017 i 2019). Szczęśliwa żona, matka trójki dzieci oraz babcia. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.

Kiedy kilka lat temu posadziłam na stołku Martę Neumann i kazałam jej obierać ziemniaki, nie przypuszczałam, że tak mało efektowna scena stanie się początkiem trylogii liczącej ponad tysiąc stron (...)
W trzeciej części "Wendyjskiej winnicy" wybrałam się do okupowanych Niemiec, państwa ukaranego za straszliwe zbrodnie i wywołanie wojny — największej i najtragiczniejszej w dziejach ludzkości
.
- pisze Zofia Mąkosa w posłowiu do swojej najnowszej powieści.

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.wimbp.zgora.pl