Warsztaty "Klinika dla rzeczy": Bławatny maj… czyli spotkanie z Konserwatorem Tkanin

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

12

W części teoretycznej omówione zostaną podstawowe techniki zdobienia tkanin (hafty, malowidła, aplikacje), a także surowce i materiały do tego wykorzystywane – ich wartość technologiczna, estetyczna i materialna. Na przykładzie muzealiów zgromadzonych w Składzie Bławatnym uczestnikom zostanie też przybliżona profilaktyka i sposób przechowywania tkanin.
W części praktycznej, która odbędzie się w Pracowni Konserwacji, uczestnicy wprowadzeni zostaną w tajniki pracy konserwatora tkanin, a następnie samodzielnie wykonają proste zabiegi konserwatorskie, takie jak podklejanie drobnych uszkodzeń czy zabezpieczenie metodą nitki kładzionej z wykorzystaniem materiałów pomocniczych.
Na zakończenie zajęć: porady i konsultacje z dziedziny konserwacji tkanin.

Warsztaty "Klinika dla rzeczy".
Konserwacja zabytków korzysta z dorobku wielu dziedzin nauki, a praca konserwatora to zarówno działalność intelektualna, jak i manualna. Każdy obiekt podlegający konserwacji wymaga indywidualnego podejścia i właściwego sposobu postępowania z nim.
By zatem przybliżyć słuchaczom, jak złożonym zagadnieniem jest konserwacja poszczególnych kategorii zabytków, oddział Thesaurus Cracoviensis (ul. Księcia Józefa 337) zaprasza na warsztaty z cyklu Klinika dla rzeczy prowadzone przez specjalistów z Pracowni Konserwacji Muzealiów MHK. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób dorosłych zainteresowanych konserwacją i restauracją dzieł sztuki, a także historią sztuki. Zachęcamy również właścicieli starych, zniszczonych przedmiotów, aby przynieśli je ze sobą i z pomocą naszych specjalistów nauczyli się, jak je ratować.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.mhk.pl