Walentynkowe zwiedzanie Domu Uphagena

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

1

Polacy aż do lat 90. XX wieku nie obchodzili Walentynek, choć te w specjalny sposób celebrowano od czasów średniowiecza w Europie Zachodniej. Poprzez osobę patrona święto jest związane z tradycją katolicką, lecz korzeniami może sięgać jeszcze czasów rzymskich. Wówczas zakochani, w mniej więcej tym samym czasie co dziś my, poszukiwali wybranki serca poprzez wylosowanie jej imienia ze specjalnej urny.

Dawne zwyczaje miłosne łączone z Walentynkami składały się z bogatego zestawu czynności, wierzeń i przesądów skupionych wokół jednego ważnego pytania: Co zrobić, aby zwrócić na siebie uwagę Wybranki?

Może warto zabrać tę Jedyną w podróż po pomieszczeniach Domu Uphagena, gdzie czas i miłość, zaklęte w bogato zdobionych wnętrzach, tkwią jeszcze w XVIII w. i w przeszłości odkryć teraźniejszość i czego życzymy wszystkim zakochanym - przyszłość? 

W salonie usłyszycie Państwo o historii Walentynek. Po krótkim wprowadzeniu w klimat święta udacie się do herbaciarni, gdzie specjalista zapozna Zakochany z historią... afrodyzjaków. Mniej śmiałych, ale za to z duszą poety zapraszamy do jadalni, gdzie będzie można wykonać replikę kartek miłosnych. Niektóre z prezentowanych w ten dzień wzorów korzeniami sięgają XVIII w.
 


Kiedy?:
14 lutego 2018 r., godz. 11:00-15:00

Gdzie?:
Dom Uphagena, ul. Długa 12

Atrakcje:
historia Walentynek, specjalista od afrodyzjaków, warsztaty wykonywania kartek miłosnych
 
 

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie mhmg.pl