Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe od 21.07 do 13.08.2020 r. , w każdy wtorek i czwartek o godz. 11.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce.
Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla seniorów z wnukami, ale mile widziane są całe rodziny.

W warsztatach będą uczestniczyć dwie rodziny (w sumie do 10 osób). Podczas warsztatów obowiązują maseczki.
Konieczne zapisy w Dziale Edukacji, tel. 12 289-16-33.
Czas trwania - ok. 60 minut.
Koszt – bilet rodzinny 15 zł. (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16 lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do lat 16). Każda dodatkowa osoba 8 zł.
50% zniżki z „Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+”, „Krakowską Kartą Rodzinną”, „Kartą Dużej Rodziny” i „Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem”.
Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, który znajduje się na www.muzeum.wieliczka.pl oraz w kasie.

Tematy warsztatów:

Monotypia - czyli sztuka jednego odbicia - 21.07 i 04.08
Na zajęciach uczestnicy wykonają własnoręcznie monotypię. Najpierw odkryją czym są monotypie, poznają ich historię, metody wykonania oraz kilka przykładów. Podczas zajęć prowadzący pokaże krok po kroku jak wykonać swoje arcydzieło.

Dawne zabawy – 23.07 i 06.08
Na warsztatach seniorzy przypomną sobie i pokażą wnukom zabawy z czasów kiedy nie było komputerów, a czas spędzało się głównie na dworze. Na uczestników czekają: klasy, guma, zaplatanie wianków i wiele innych atrakcji.

Historia zapisana na fotografiach – 28.07 i 11.08
Podczas zajęć uczestnicy poznają postaci dawnych fotografów, których prace znajdują się w zbiorach Muzeum. Dzięki zdjęciom przeniosą się do dawnej Wieliczki i odkryją fragmenty zapisanych w nich historii. Na koniec wspólnie wykonają kreatywne albumy na swoje fotografie i pamiątki.

Górnik dawnej kopalni – 30.07 i 13.08
Na warsztatach uczestnicy poznają górników pracujących w przeszłości w kopalni soli w Wieliczce: nosiczy, walaczy, trybarzy, piecowych i wielu innych. Poprzez różne zadania dowiedzą się jak wyglądała ich praca oraz zmierzą się z wyzwaniami, na które musiał być przygotowany każdy górnik.