Wakacje w Muzeum

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

3

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje… Czas odpoczynku od nauki, czasami od pracy, ale nie od artystyczno-edukacyjnych wrażeń w naszym Muzeum! Zapraszamy odbiorców indywidualnych do udziału w wakacyjnych warsztatach muzealnych, lipcowe środy, zawsze o godz. 10.00, wstęp płatny - 3,00 zł/os.!

Na zajęcia obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18

Zajęcia dla dzieci powyżej 6. roku życia!

03.07.2019 r. – prowadzenie: Marika Szczepanowska
zajęcia "KAFLE MALOWANE"

Na pierwszym spotkaniu w ramach Wakacji w Muzeum przeniesiemy się do słonecznej Portugalii, by - zainspirowani przepięknymi kaflami AZULEJOS - stworzyć własne projekty. A więc już teraz zarezerwujcie swój czas I ATÉ LOGO! :)

Warsztaty dla dzieci powyżej 6. roku życia (uczestnicy do 2 kl. SP mogą wziąć udział w zajęciach tylko pod opieką dorosłych)

10.07.2019 r. – prowadzenie: Łukasz Ciemiński
zajęcia „KUJAWY KWIECIEM MALOWANE”

„Kujawy kwieciem malowane…” – poznając kulturowe dziedzictwo naszego województwa nie możemy zapomnieć przecież o barwnych Kujawach! Zapraszamy zatem na wakacyjne spotkanie z etnografem Łukaszem Ciemińskim o kujawskich kwiatach, tych kręconych z bibuły, wysypywanych piaskiem, z ludowych skrzyń i ścian oraz z włocławskiego fajansu. Wspólnie spróbujemy stworzyć kujawską malowankę z ludową muzyką z Kujaw w tle, wszak wiadomo, że ”jak Kujawiak się okręci, na bok z drogi, wszyscy święci!"

Warsztaty dla dzieci powyżej 6. roku życia

17. oraz 24.07. 2019 r. – prowadzenie: Magda Kalbarczyk
zajęcia „CUDA Z GLINY”

Na zajęciach będzie można zainspirować się na wystawie archeologicznej unikatowymi wyrobami glinianymi kultury łużyckiej, poznać tajniki lepienia w glinie, a następnie stworzyć z gliny własną figurkę, naczynie czy niepowtarzalną ozdobę.
Warsztaty dla dzieci powyżej 6. roku życia

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie muzeum.grudziadz.pl