W obliczeniach był błąd - polskie filmy fantastycznonaukowe cz.1 (online)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład: "W obliczeniach był błąd – polskie filmy fantastycznonaukowe" część 1 Tomasza Kolankiewicza

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/729047827841139/

WYKŁAD: "W obliczeniach był błąd – polskie filmy fantastycznonaukowe" część 1
Polskie kino fantastycznonaukowe dla wielu wydawać się może tematem bardzo egzotycznym. Rodzima kinematografia przez lata omijała ten gatunek dużym łukiem – oczywiste ograniczenia finansowe uniemożliwiały praktycznie takie produkcje, niewielu twórców chciało też sięgać po wyprawy w przyszłość woląc koncentrować się dawnych dziejach lub kinie współczesnym. Nie znaczy to jednak, że Polacy nie robili takich filmów, nieraz nawet z dużymi sukcesami. Zawsze jednak coś stawało na drodze temu, żeby filmy te stały się dziełami kanonicznymi.

W czasie pierwszej części wykładów o polskim kinie sci-fi skoncentrujemy się na początkach polskiego kina fantastycznonaukowego: koprodukcjach z NRD, wątkach fantastycznonaukowych w kinie dziecięcym oraz pionierskich trickowych filmach telewizyjnych.

KIEDY I GDZIE:
Zajęcia odbywają się w czwartki o 19:00 online, na żywo, co tydzień lub co 2 tygodnie i składają się z około 60-minutowego wykładu i dyskusji. Naszymi wykładowcami są eksperci i pasjonaci kina: Kaja Klimek i Tomasz Kolankiewicz.
28 maja 2020, 19:00, online.

JAK UCZESTNICZYĆ?
Udział w webinarze jest bezpłatny - należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/gvbjoz
Link do wydarzenia wyślemy w dniu seansu (sprawdźcie też spam). Liczba miejsc jest ograniczona.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com