TRUSO. LEGENDA BAŁTYKU. ZAJĘCIA DLA DZIECI W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy dzieci na niezwykłą, odległą podróż po najdawniejszych dziejach ludzkości.  Przeniesiemy się do legendarnego świata wikingów. Motywem przewodnim lekcji będzie osada Truso. Był to wikiński port, miejsce handlu i rzemiosła. Odkrycie i badania Truso wyjaśniły kwestię obecności wikingów w rejonie ujścia Wisły i ich rolę w wymianie handlowej i kulturowej na tych terenach. Podczas lekcji w Muzeum Archeologicznym uczestnicy odkryją jak żyli mieszkańcy Truso. Czym się zajmowali? Jakich przedmiotów używali?  Jak wyglądało ich życie codzienne oraz wierzenia?

Czekamy na Was w Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia" pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND. Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl