TRADYCJE WIELU KULTUR – „Moja Syria”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny
W ramach kolejnego spotkania zapraszamy na prelekcję dr. Ziada Abou Saleha pt. „Moja Syria”.
 
Dr Ziad Abou Saleh to znany w środowisku wrocławskim – i nie tylko – socjolog, nauczyciel akademicki, a także Żywa Książka w ramach działań Żywej Biblioteki.

Od 35 lat mieszka w Polsce. Urodził się w Syrii i właśnie o tym kraju opowie nam na spotkaniu. Jako naukowiec oraz osoba o podwójnej tożsamości przedstawi swoje poglądy na gospodarcze, biznesowe i ekonomiczne przyczyny wojny w swojej ojczyźnie. Ponadto słuchacze będą mogli poznać profesjonalny punkt widzenia na stereotyp Araba w Polsce (i na odwrót) oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat przebiegu procesu asymilacji osób z arabskiego kręgu kulturowego. Nie zabraknie informacji dotyczących rzeczywistości syryjskiej: życia codziennego, religii, tradycji, zwyczajów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującym w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami.
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl