Tomasz Kuźmicz

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W pierwszą lipcową sobotę podążymy tropem starożytnych hutników i ich sposobem wytopimy żelazo. Cały proces jest długotrwały, toteż uczestnicy Pikniku nie będą musieli całej uwagi skupiać na dymarce – zapewnimy także inne atrakcje, które umilą czas oczekiwania na kulminacyjne rozbicie pieca i wydobycie łupki żelaza.

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie wakacje (czyli Lato w mieście) zaczynamy metodą podpatrzoną u Alfreda Hitchcocka, czyli mocnym akcentem już na samym początku.

W sobotę, 6 lipca organizujemy Piknik archeologiczny zwieńczony rozbiciem dymarki. Już od rana nasi hutnicy będą czuwać nad wytopem, a goście skorzystają w tym czasie z pozostałych atrakcji, których na pewno nie zabraknie.

Zaczynamy o godz. 11.00. O tej porze rozpocznie się koncert gordonowski dla naszych najmłodszych gości od urodzenia do piątego roku życia, oczywiście z opiekunami.

W tym czasie dostępne też będą stanowiska rekonstruktorów. Nasz ogród opanują tego dnia Rzymianie ze Stowarzyszenia Hellas et Roma, specjaliści od podróży w czasie, którzy przeniosą się o dwa tysiące lat wstecz. Bez problemu można się z nimi zabrać – nie trzeba ani biletu, ani kanapek czy odzieży na zmianę. Wystarczy chęć zapoznania się z odległą przeszłością, w tym przypadku ze światem rzymskim, a w szczególności z:

• Legionistami i ich uzbrojeniem;
• Gladiatorami i ich uzbrojeniem;
• Wojownikami kartagińskimi i ich uzbrojeniem;
• Piśmiennictwem antycznym
• Antycznymi grami planszowymi.

Zaplanowaliśmy również dwa otwarte seanse teatrzyku dla dzieci – odbędą się o godz. 13.00 i 16.00. To wycieczka do starożytnej osady hutników, w której mieszkają dwie małe bliźniaczki, o których przygodach nie powiemy ani słowa. Po prostu musicie to sami zobaczyć… usłyszeć… i dotknąć – też.

Na koniec wydarzenie dnia: rozbicie pieca dymarskiego i wydobycie łupki żelaza, czyli coś, co pasjonatom starożytnego hutnictwa marzy się w półśnie. U nas, na jawie i na własne oczy można to będzie zobaczyć o godz. 18.00.

Zapraszamy!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie mshm.pl