TANIEC ŻYWIOŁÓW

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

TANIEC ŻYWIOŁÓW / Wystawa ceramiki Jakuba Biewalda
Wernisaż / 11.06.21 /  godz. 18.00 / galeria i holl CK Agora

Czerwiec w galerii Centrum Kultury Agora to coś naprawdę wyjątkowego! Po długiej rozłące wracamy do Was z wydarzeniami na żywo, nareszcie będziemy mogli razem się spotkać i delektować wytęsknioną sztuką. Kulturalną eksplozję żywiołów zagwarantuje nam Jakub Biewald, doktor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uczestnik międzynarodowych wystaw, plenerów i rezydencji artystycznych oraz inicjator corocznych plenerów rzeźbiarskich w Wąbrzeźnie.

Taniec Żywiołów to wystawa prac ceramicznych, w której przenikają się wszystkie siły natury. Cztery żywioły zaklęte w procesie tworzenia. Masa ceramiczna to ziemia połączona z wodą, która zupełnie odparowuje podczas wypału, ustępując miejsca powietrzu. Ostatnim elementem spajającym jest ogień, używany w piecach ceramicznych, który łączy ze sobą pozostałe materie.

Prezentowane prace ukazują podobieństwa i różnice. Formy snują opowieść. Mogą być interpretowane wielorako, jako fotograficznie zatrzymane kadry jednego przeobrażającego się elementu. Niczym kolejne wcielenia tej samej duszy, przejaw swoistej płynności i cyrkulacji materii. Mogą być zapisem wzrastania, powiązanych z tym emocji, duchowej ścieżki zawierającej momenty spokoju i wzburzenia. Obiekty zróżnicowane są w swoich gabarytach, odcieniach i kształtach, jednak podobne w swej strukturze warstwowej, wynikającej z procesu twórczego oraz obserwacji natury.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl