T1A: HISTORIA / Żertwa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W ramach projektu „T1A: HISTORIA” zachęcamy do obejrzenia monodramu „Żertwa” na podstawie wspomnień Piotra Woźniaka „Zapluty karzeł reakcji” z wykorzystaniem fragmentów „Pana Tadeusza” oraz wiersza „Śniła się zima” Adama Mickiewicza.

Przedstawienie przywołuje czas stalinowskich więzień w Polsce. Bohater opowieści wprowadza dzisiejszych odbiorców historii w świat, do którego dostęp jest utrudniony. Świat ten znalazł się już w przestrzeni narodowego mitu. Jak mówić o tamtych ludziach, którzy istnieli i których los jest dla nas przestrogą? Uprawiać historyczną hagiografię? Żertwa to ofiara całopalna.

Wykonanie – Mateusz Nowak
Scenariusz: Stanisław Miedziewski i Mateusz Nowak
Reżyseria – Stanisław Miedziewski
Charakteryzacja – Agnieszka Adamczewska
Nagranie audio – Konrad Biel
Kostium – Magdalena Franczak
Światło – Marcin ‚Kabat’ Kowalczuk
Dźwięk – Łukasz Szulc

Wprowadzenie do spektaklu – dr Jarosław Cymerman

Projekt „T1A: HISTORIA” to cykl prezentacji spektakli w poetyce teatru jednego aktora/aktorki, których treścią jest historia XX wieku. Józef Stalin i stalinowskie represje, Margaret Thatcher, Holocaust, Maria Curie-Skłodowska to postaci i tematy, które chcemy przybliżyć lubelskim widzom poprzez sztukę monodramu – pełnoprawnej formy teatralnej, jednak najbardziej intymnej i skłaniającej do silniejszego niż zwykle przeżycia treści i historii.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie ddkweglin.pl