Szyszkokarmniki

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Pokazy instruktażowe tworzenia ekologicznych karmników dla dzieci w wieku 6-10 lat

Podczas zajęć dowiemy się jak prawidłowo dokarmiać ptaki oraz jakich przedstawicieli ornitofauny możemy spotkać zimą w Łazienkach. Nauczymy się robić ekologiczne karmniki oraz poznamy budowę ptasich piór. Dodatkowo poznamy inne gatunki zwierząt bytujących w Łazienkach Królewskich, a także dowiemy się, czym najlepiej je dokarmiać.

Materiały we własnym zakresie: słonecznik, płatki owsiane, siemię lniane, smalec, sznurek, nożyczki, szyszki (najlepiej sosnowe), nieużywany już kubek, miseczka, łyżka

Bilety dostępne do dnia 07 stycznia do godziny 16:00

Dodatkowe informacje: (+48) 504 243 783 , rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

Prowadzące:

Lidia Butowska – Kulturoznawca i pasjonatka przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki hipicznej i ornitologicznej. Edukator przyrodniczy współpracujący z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (od 2018) oraz z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (od 2017). Prowadzi zajęcia dla przedszkoli i szkół, w tym także dla osób z niepełnosprawnościami. Z przekazywania wiedzy i uwrażliwiania młodych ludzi na piękno natury i jej potrzeby czerpie przyjemność, poczucie sensu i satysfakcję.
Paulina Organiściak-Kwiatkowska - z wykształcenia biolog, ornitolog. Od wielu lat pracuje jako edukator przyrodniczy dla dzieci i dorosłych, głównie w instytucjach kultury. Od 2018 roku specjalista ds. Edukacji w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Autorka kilku tekstów popularnonaukowych m.in. w czasopiśmie Przyroda Polska. Miłośniczka zwierząt.

Wiek dzieci: 6-10 lat

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl