Sztuka myślenia. My barbarzyńcy! / ONLINE

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Dodaj do kalendarza Google
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Kraków

Obraz półnagiego, wytatuowanego mężczyzny w futrzanej czapie z rogamina amerykańskim Kapitolu obiegł świat i wstrząsnął wszystkimi, którzy wciąż wierzą w zachodnią praworządność oraz ład demokratyczny. Czy ten skandaliczny wybryk należy traktować tylko jako jednorazowy eksces? A może to zapowiedź barbarzyńskiej przyszłości, która nadchodzi, a może raczej już nadeszła (choć jeszcze nie potrafimy w to uwierzyć)?

Zapraszamy na rozmowę o współczesnych barbarzyńcach, którzy są pośród nas i których nosimy w sobie. Porozmawiamy o barbarzyńskiej, antydemokratycznej strukturze naszego mózgu, a także o tym, jak z wewnętrznym barbarzyństwem radzili sobie starożytni Grecy. A wszystko po to, by zapytać, czy nasza cywilizacja jest w stanie obronić się przed tym, co sama wytworzyła, czyli przed bezdusznym narcyzmem elit i mas niezdolnych do empatii, dialogu i krytycznego myślenia.

Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań - prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim – biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.

___________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Produkcja

Goście → Krzysztof Bielawski i Marek Migalski
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl