Szlakiem ubioru - weekendowe warsztaty rodzinne "Etnokalendarz"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10

Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Chcemy, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

W tym roku zapraszamy na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Chcemy włączyć do naszej opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

13 -14.01.2018 – SZLAKIEM UBIORU

Surdut, krawatka, pelisa czy opucha? Haft, stempel czy aplikacja? Ubranie czy przebranie? Jak świat długi i szeroki ubrania różnią się od siebie wzorami, fasonami i fakturą. Podczas najbliższych warsztatów zastanowimy się nad tym, kto wymyśla modę i co wpływa na jej kształt. Poeksperymentujemy z optyką wzorów i dowiemy się jak wygląda kolor skwiły a jak wiatrowy. Poznamy różne patenty na wykonywanie tkanin i ozdabianie ich, by móc samemu wcielić się w projektanta mody.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

• sobota - wejście co 15 minut od godziny 13:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 14:30);
niedziela - wejście co 15 minut od godziny 11.00 – 14.30 (ostatnie wejście o 13.00)
• Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
• Bilet indywidualny: 10 zł, bilet rodzinny ( 2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła): 20 zł, każda następna osoba dopłaca 10 zł.
• Nie prowadzimy rezerwacji. Warsztat prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.
 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.etnomuzeum.eu