SZEWSKA PASJA z nutką projektowania.

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Stwórz unikalne obuwie i postaw pierwszy krok w branży modowej i szewskiej!

Fundacja OPEN MIND Ii Dolny Śląsk Wita Rzemiosło! zaprasza pasjonatów rzemiosła i mody na wyjątkowe bezpłatne warsztaty projektowania obuwia z artystą modowym Przemysławem Piniakiem. Będzie to nie lada gratka dla miłośników tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego projektowania. Zderzenie świata, w którym design spotyka się z tradycyjną technologią!

Warsztat szewca z Przemysławem Piniakiem to kolejna odsłona projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło”! Podczas 3 dniowych zajęć uczestnicy poznają proces projektowania butów w profesjonalnym wymiarze. Krok po kroku - od kreacji, poprzez konstrukcję, detale, aż po wykonanie próbnych modeli.

Wspólna praca będzie także okazją do przyjrzenia się obliczom współczesnego szewstwa i jego przemianom na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie czy możliwe jest odrodzenie tego nie-zwykłego rzemiosła? Czy też szewc następnym pokoleniom będzie kojarzył się wyłącznie z wymianą fleków i klejeniem podeszwy.

Co zyskujesz uczestnicząc w warsztatach?
WIEDZĘ: od historii butów poprzez poznanie procesu projektowania, proces produkcji, technologii i konstrukcji ręcznie wykonanych butów.
UMIEJĘTNOŚCI: przelewania inspiracji na projekt, zdejmowania miary ze stopy, zapoznanie się z procesem kro-jenia, szycia, wykonania komponentów-składowych buta po składanie ich w całość.

Warsztat odbędzie się w dniach:
• 15.10.2021, godz. 17.00-21.00
• 16.10.2021, godz. 10.00-16.00
• 17.10.2021, godz. 10.00-16.00

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie dolnyslaskwita.pl