Symfonia fabryki Ursus | pokaz filmu i spotkanie z reżyserką

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Kino Retro zaprasza na projekcję filmu „Symfonia fabryki Ursus”.
--
Symfonia fabryki Ursus (2018)
reż. Jaśmina Wójcik

Fabryka Ursus była jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Przez niemal cały XX wiek stanowiła chlubę polskiego przemysłu. Upadek komunizmu stał się początkiem jej końca. Dziś ursuskie hale świecą pustkami lub popadają w ruinę. Dziesiątki tysięcy biografii pracujących tu ludzi wyrzucono na śmietnik historii. „Symfonia Fabryki Ursus” jest dokumentem kreacyjnym wprowadzającym do filmu metody sztuki partycypacyjnej i sztuki ze społecznością. To również film łączący sztukę wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną. Przede wszystkim jednak jest to głos za upamiętnieniem fabryki Ursus, kultury przemysłowej i robotniczej, walczący o godność ludzi pracy i politykę historyczną uwzględniającą ich biografie.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu - Jaśminą Wójcik, które poprowadzi Karolina Grzegorzak, facylitatorka i trenerka.
--
Wstęp na projekcję jest bezpłatny.
---
Pokaz jest częścią cyklu Kino Retro. W międzypokoleniowej grupie oglądamy dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają. Więcej informacji: https://etnograficzna.pl/kino-retro-miedzypokoleniowe-pokazy-filmowe-w-ursusie/

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com