Świetlica Kreatywna: "Żadanice - lalki / amulety"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na warsztat tworzenia Żadanic, czyli lalek - amuletów urzeczywistniających marzenia.

Nazwa Żadanica pochodzi od słowa "żadanie", co w języku białoruskim oznacza życzenie. Formuje się je własnoręcznie z kawałeczków tkanin po dokładnym określeniu intencji. Tradycja tworzenia magicznych laleczek była kultywowana nie tylko u Słowian, ale i praktycznie na każdym kontynencie w różnych kręgach kulturowych. W świadomości zbiorowej samodzielnie wykonana laleczka symbolizowała zmaterializowanie marzenia. Jest symbolem i posłańcem naszej gotowości na zmianę. W procesie jej tworzenia dochodzi do spotkania się ze sobą na głębokim poziomie i odpuszczenia. Żadanica bowiem sama "stanowi" o swoim ostatecznym kształcie. Jedne dodatki przyjmuje chętnie, a inne odrzuca. Jeśli się wsłuchamy i damy się poprowadzić, nasze życzenie ma wielki potencjał spełnienia, gdyż nawiązujemy głęboki kontakt z podświadomością. Na poziomie emocjonalnym wprowadza to spokój i radość.

Uczestnicy: UWAGA! warunkiem jest samodzielne posługiwanie się nożyczkami, igłą! - tak aby każdy mógł skupić uwagę tylko na swojej pracy z żadanicą.

Prowadząca: Urszula Majzeles

Zapisy na warsztaty drogą mailową: plama@gak.gda.pl
(w tytule rodzaj warsztatów i data)
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy warsztat trwa ok. 2 godz.

________________________

Świetlica Kreatywna to projekt, którego ideą jest integracja ze sztuką i ludźmi.Artyści z różnych dziedzin, w trakcie warsztatów podzielą się swoją pasją, a uczestnicy będą mieli możliwość odkrycia i rozwinięcia swojej kreatywności.

Chcesz zdobyć nowe umiejętności, takie jak malowanie na wodzie, tworzenie domowego pamiętnika, animacja poklatkowa czy upcykling? Może zainteresuje Cię dialog międzykulturowy, dramo-terapia lub czytanie w pryzmacie? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi?
Przybywaj!
Cokolwiek zadecydujesz zapraszamy do Plamy już od września!

Do udziału zapraszamy dzieci i dorosłych. Warsztaty są integracyjne, międzypokoleniowe i otwarte dla każdego, kto ma ochotę na kreatywną przygodę.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne!

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie plama.art.pl